HUMANITÁRNÍ POMOC DO CHARKOVA

Není nám lhostejný osud Ukrajiny a hlavně města Charkov, ve kterém jsme v posledních letech působili a realizovali projekty. Proto jsme se přidali k městu Brnu (partnerskému městu Charkova), oslovili další soukromé společnosti a přispěli jak k zajištění organizace, tak i samotnými dodávkami humanitární pomoci. Doufáme, že naše pomoc alespoň částečně ulehčí situaci statečným obyvatelům Charkova a předpokládáme, že to není pomoc poslední.

Sláva Ukrajině. 
PROJEKT ENERGETICKY EFEKTIVNÍ RAKIVKA

Společnost Enkom a.s. vyhrála tendr a dne 19.1.2022  v Kremenčuku na Ukrajině podepsala kontrakt v rámci projektu „Energeticky efektivní Rakivka“. Jedná se o projekt KREM-1 - dodávka, instalace a uvedení do provozu dvou nových kotelen a systému SCADA a projekt KREM-2 - dodávka, montáž a zprovoznění kotelny na biopalivo. Zákazníkem je společnost  KP „Teploenergo“. Financování projektu zajišťuje NEFCO.

 

Cílem projektu Energy Efficient Rakivka je poskytnout obyvatelům pravého břehu Kremenčuku kvalitní teplo, zvýšit energetickou účinnost tepelných kapacit okresu, snížit spotřebu energie a tarify a snížit emise skleníkových plynů do životního prostředí. V důsledku realizace projektu bude asi 25 000 obyvatel čtvrti Rakivka zajištěno kvalitní vytápění  a zásobování teplou vodou.

 

video: https://youtu.be/nvDPWWRKbig

 

Články:

http://pplus.in.ua/70587-administraciia-kp-teploenergo-pidpysala-ugodu-energoefektyvna-rakivka-z-at-enkom-vartist-kontraktu-500-mln.html

https://kg.ua/news/proiekt-energoefektivna-rakivka-vidkrito-tenderni-propoziciyi

https://kg.ua/news/teploenergo-otrimalo-dozvil-na-pidpisannya-kontraktiv-u-ramkah-realizaciyi-energoefektivna

https://www.telegraf.in.ua/kremenchug/10101441-kotelni-na-rakivci-za-10-mln-yevro-buduvatime-cheska-kompanija-enkom-sesija-dala-zgodu-na-pidpisannja-ugod.html
ENKOM A DAKAR 2022 - FANDĚTE S NÁMI

Rallye Dakar začala prologem již 1. ledna 2022 na pobřeží Rudého moře ve městě Džidda. Tam 44. ročník slavného závodu 14. ledna i skončí. Kromě prologu na závodníky čeká, stejně jako na začátku roku 2021, dvanáct etap, v programu je také den volna. Celkem na závodníky čeká 8 378 kilometrů, z toho 4 250 kilometrů měřených zkoušek. Za český tým Big Shock! Racing závodí dvě silné kamionové posádky, které se budou podporovat a chtějí vylepšit svá předchozí umístění. Ostřílení piloti Martin Macík a Martin Šoltys mají dobře vyladěné a otestované závodní stroje a pomáhá jim sehraný tým profesionálních mechaniků, který se oproti předchozím letům podstatně rozrostl.

Fanděte jim s námi!

 

Živé přenosy, videa a fotky můžete sledovat na:

https://www.bigshockracing.cz/

https://www.facebook.com/bigshockracing/

https://www.facebook.com/martinmacikjr
PF 2022
OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ SÍDLA SPOLEČNOSTI

Vážení obchodní partneři,

 

Dovolujeme si Vám oznámit, že společnost Enkom a.s. s účinností od 15.10.2021 změnila sídlo společnosti.

 

Nové sídlo společnosti je:

 

Barvičova 666/85
602 00 Brno

 

Veškeré další identifikační údaje zůstávají beze změny. Žádáme Vás o uvádění nové adresy na veškerých dokumentech, týkajících se naší společnosti.

 

 

Děkujeme.


SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ PROVOZU KOTELNY SALTOVSKAYA V CHARKOVĚ

Kogenerační stanice na výrobu elektrické energie v kotelně Saltovskaya zahájila provoz 27. dubna 2021. Slavnostního zahájení se zúčastnil tajemník městské rady v Charkově Igor Terekhov. Podle něj byl tento projekt v hodnotě téměř 5 milionů EUR realizován s podporou Mezinárodní banky pro obnovu a rozvoj. Generálním dodavatelem byla společnost Enkom. Nová stanice bude dodávat elektřinu pro vlastní potřebu kotelny a zvýší účinnost využívání plynu o 30-40%, sníží náklady na teplo a elektřinu a sníží škodlivé emise do ovzduší.

 

https://www.youtube.com/watch?v=kmwCbIa9nV4

 

https://atn.ua/obshchestvo/remont-kotelnoy-na-saltovke-i-novaya-kogeneracionnaya-stanciya-kakie-raboty-provodyat

 

https://www.city.kharkov.ua/ru/news/-47261.html


ENKOM A DAKAR 2021 - GRATULUJEME

V Saudsko-arabské Džiddě dnes skončil 43. ročník slavné Rally Dakar. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda ze sedlčanského týmu Big Shock! Racing vyhráli poslední etapu, potřetí si tak připsali etapové vítězství a v celkovém hodnocení kamionů vybojovali výborné 4. místo. Členové týmu Big Shock! Racing po celou dobu závodu podávali parádní vyrovnané výkony a současně předvedli rychlost, která mnohé udivila. Etapu posádka dokázala vyhrát i bez předního skla, jen v lyžařských brýlích. Síla sehraného týmu, schopnost poprat se s nástrahami, které letošní extrémně náročný Dakar nachystal, i energie jejich skvělých fanoušků jim nakonec přinesla zasloužený úspěch. Letošní Dakar potvrdil, že forma týmu Big Shock! Racing stoupá. A další dakarské výzvy čekají.
PF 2021
DOKONČENÍ PROJEKTU CHARKOV

4.12.2020 specialisté společnosti Enkom dokončili etapu "Completion" projektu rekonstrukce kotelny s využitím kogeneračních jednotek ve městě Charkov a předali stavbu zákazníkovi.

Provedení garančních zkoušek je plánováno na březen 2021.
ENKOM VYHRÁL TENDR V CHARKOVĚ

Společnost Enkom a.s. vyhrála tendr na montáž a najíždění parní turbíny na TEC 3 ve městě Charkov na Ukrajině. Oficiální výsledky tendru UDHEEP-KHTM-ICB-12/R byly zveřejněny 30.3.2020. Zákazníkem je společnost Charkovské tepelné sítě. Projekt je financován prostřednictvím Světové banky.


ENKOM A DAKAR 2020 - GRATULUJEME

Závod Rallye Dakar 2020 skončil svůj 42. ročník. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda z týmu Big Shock Racing dovezli Karla, svůj žlutý kamion Iveco, úspěšně za cílovou pásku. A vedli si výborně. V poslední 12. etapě dojeli čeští závodníci na krásném 3. místě a v celkovém pořadí vybojovali skvělou 5. pozici.

 

závěrečné video najdete na: https://youtu.be/1Rf5p7kjWWo
ENKOM A DAKAR 2020 - FANDĚTE S NÁMI

42. ročník slavné Rallye Dakar bude pro Big Shock Racing plný změn. Jižní Ameriku vystřídá Saúdská Arábie, týmovou liazku nově postavené Iveco se závodním číslem 504. Spolu s pilotem Martinem Macíkem, který se na start legendárního závodu postaví už po osmé, bude v kabině speciálu, přezdívaného Karel, sedět jeho osvědčený navigátor František Tomášek a nový mechanik David Švanda.

 

Pořadatelé pro startující připravili 7900 kilometrů dlouhou trať s dvanácti etapami, jejichž součástí bude 5100 km měřených úseků. Tři čtvrtiny trasy by měly vést po písku.

 

Odstartovalo se v neděli 5. ledna v Džiddě na pobřeží Rudého moře a cíl bude 17. ledna v novém zábavním centru Kiddíja nedaleko Rijádu.

 

Živé přenosy, videa a fotky můžete sledovat na:

https://www.bigshockracing.cz

https://www.facebook.com/martinmacikjr
PF 2020
PODNIKATELSKÁ MISE S MINISTREM ZAHRANIČÍ DO ETIOPIE

Společnost Enkom a.s. se ve dnech 12.-13.11.2019 zúčastnila podnikatelské mise ministra zahraničí Tomáše Petříčka do Etiopie.
SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ - KAVKAZCEMENT

23.10. 2019 byla v Usť-Džegutě (Karačaevsko-čerkeské republice) za přítomnosti prezidenta Rashida Temrezova slavnostně spuštěna elektrárna pro vlastní spotřebu společnosti Kavkazcement (člen holdingu Eurocement Group).

 

Elektrárna o celkovém výkonu 25,2 MW bude mít komplexní dlouhodobý pozitivní dopad na celé odvětví, přispěje ke zlepšení energetické účinnosti a šetrnosti k životnímu prostředí podniku a také k významnému snížení výrobních nákladů.

 

Společnost Enkom a.s. se jako subdodavatel podílela na montáži a najíždění 3 ks motor-generátorů firmy Wärtsilä.
PRŮMYSLOVÝ VÝZKUM A EXPERIMENTÁLNÍ VÝVOJ POLYVALENTNÍCH ZDROJŮ TEPLA A ELEKTŘINY

Společnost Enkom a.s. se spolupodílela na projektu průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje polyvalentních zdrojů tepla a elektřiny.

 

Realizovali jsme úplný polyvalentní, kombinovaný systém pro výrobu tepla a elektrické energie doplněný o systém řízení s využitím alternativních zdrojů a toto komplexní zařízení otestovali v extrémních podmínkách Ruské federace.

Tento ucelený systém má jednoznačné a široké využití zejména jako záložní zdroj elektrické energie a tepla. Potřeba takového řešení je jednoznačná a vyplývá z celosvětové situace, kdy jsou stále častější výpadky dodávek elektrické energie a tepla.

 

Výsledkem projektu je plně funkční a ověřený prototyp polyvalentního zdroje tepla a elektřiny včetně soustavy vytápění a spotřeby elektrické energie vyrobený s využitím moderních materiálů a vybavený nově vyvinutým řídicím software. Výsledky projektu je možné považovat za unikátní s ohledem na testovací podmínky.

 
ENKOM A DAKAR 2019 - GRATULUJEME

Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Lukášem Kalankou ze sedlčanského týmu Big Shock Racing ve své žluté liazce dojeli do cíle Dakaru 2019. V semi Dakaru vybojovali skvělé 2. místo. A v poslední etapě získali také 3. nejrychlejší čas mezi všemi kamiony. Sedlčanská posádka v legendárním závodu, který je považován za nejextrémnější na světě, dokázala směle konkurovat velkým továrním týmům. Frantu, jak říkají svému kamionu, dokázali čeští závodníci výbornými výkony dovést do cíle i přes řadu nečekaných událostí. Nezastavilo je ulomené kolo ani měnící se verdikt pořadatelů, který je v druhé půlce závodu přehodil z hlavní soutěže do kategorie „malého“ Dakaru. Neztratili chuť bojovat dál a udělali maximum pro to, aby dojeli do cíle.
Respekt si zaslouží i Jan Brabec, motocyklista týmu Big Shock Racing, který Dakar dokončil, navzdory hrozivě vypadajícímu pádu v předchozí etapě, na 29. místě a celkově získal 34. pozici. A chuť vždy závodit naplno mu nevzala ani 9hodinová penalizace, bez které by jeho výsledek byl v TOP 20.

AUDIT ISO

Společnost Enkom úspěšně prošla auditem a získala certifikát dle normy ČSN EN ISO 9001:2016.
ENKOM A DAKAR 2019 - FANDĚTE S NÁMI

Už 6. ledna 2019 odstartuje v Peru 41. ročník legendárního dálkového závodu Dakar. Martin Macík s Janem Brabcem ze sedlčanského týmu Big Shock Racing nebudou chybět. Macík se popáté posadí za volant žlutého kamionu Liaz, který díky loňskému skvělému 5. místu tentokrát ozdobí startovní číslo 504. Jan Brabec se těší na svůj druhý start na motocyklu Husqvarna, který ponese číslo 46. Pořadatelé slibují, že během 10 etap závodníci ujedou přes 5000 km, 70% bude v písku. Martin Macík s Honzou Brabcem jedou závodit, rádi by překonali své předchozí výkony, ale současně si chtějí užít další dobrodružstí a o všechny zážitky se podelit se svými fanoušky. Na tiskové konferenci, která proběhla ve čtvrtek 15.11.2018 v Praze tým představil filmový dokument a sérii besed "Posedlí Dakarem", která se rozjede bezprostředně po jejich návratu z Peru.

 

Živé přenosy, videa a fotky můžete sledovat na:

https://www.bigshockracing.cz

https://www.facebook.com/martinmacikjr
ENKOM OSLAVIL 10. VÝROČÍ ZALOŽENÍ

V říjnu roku 2008 se Ing. Richard Benda rozhodl, že založí v Brně inženýringovou firmu, která se bude zabývat energetickými a technologickymi projekty. Za deset let svého působení na rusko-jazyčném trhu jsme realizovali řadu projektů a vybudovali si tímto stabilní pozici na trhu.

 

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem našim obchodním partnerům za spolupráci a těšíme se na další mnohaletou úspěšnou činnost.
ROZHOVOR S RICHARDEM BENDOU V ČELJABINSKÝCH NOVINÁCH

 

24. ledna 2018 vyšel v Čeljabinských novinách rozhovor s předsedou představenstva Enkom a.s. Ing. Richardem Bendou.

 

celý článek na: https://ob-zor.ru/ekonomika/na-rodine-mne-govoryat-chto-ya-uzhe-russkiy-v-rossii-govoryat-chto-ya-cheh


ENKOM A DAKAR 2018

Závodníci sedlčanského týmu Big Shock Racing v letošním extrémně náročném ročníku Rallye Dakar získali nejlepší česká umístění hned ve dvou kategoriích. Osmadvacetiletý český pilot Martin Macík za vydatné podpory navigátora Františka Tomáška a mechanika Michala Mrkvy získal v letošních tvrdých podmínkách nejnáročnějšího motoristického závodu na světě cenné páté místo. Dakarský nováček Jan Brabec na Husqvarně obsadil 39. místo mezi motocykly.

 

více info, fotek a videí najdete na: http://www.bigshockracing.cz
PF 2018
ENKOM A.S. SE ZÚČASTNILA VÝSTAVY EXPO 2017 V ASTANĚ

Ve dnech 9. - 15. 06. 2017 se uskutečnila pracovní cesta českých podnikatelů (včetně Enkom a.s.) a  představitelů MPO  na  mezinárodní výstavu EXPO 2017 v Astaně.
ENKOM A DAKAR 2017

Šest zničujících vysokohorských horských etap, nebo také bloudění v dunových polích a bezmála devět tisíc kilometrů nachystali organizátoři pro 39. ročník Rallye Dakar.

Rallye odstartovala 2. ledna  v Paraguayi, která se stala pátou zemí jihoamerického kontinentu, ve které se se rallye konala. Další etapy se odehrály v Bolívii a Argentině. Do výzvy jménem Dakar se opět pustil i Martin Macík ml. s jeho týmem. Pro Martina Macíka a jeho Big Shock Racing tým byl letošní závod jednoznačně úspěšný, umístili se na skvělém celkovém 10. místě.

 

více info: http://www.bigshockracing.cz/dakar-2017
ČLÁNEK O ENKOMU V HOSPODÁŘSKÝCH NOVINÁCH


http://archiv.ihned.cz/c1-65422800-rusove-mi-bezne-volaji-v-pet-hodin-rano
INNOPROM 2016

Ve dnech 11.-14.7. 2016 proběhl v Jěkatěrinburgu 7. ročník mezinárodního průmyslového veletrhu INNOPROM 2016. Jedná se o nejvýznamnější průmyslový veletrh v Uralském federálním okruhu, který probíhá pod záštitou ruské federální vlády jako hlavní průmyslová výstava Ruské federace. Společnost Enkom se zúčastnila kulatého stolu „Perspektivy ekonomické spolupráce Česka s Uralským regionem“, kde se měla možnost prezentovat a následně i osobně setkat při vzájemných jednáních s ruskými obchodními partnery.

 

20.7.2016
ČESKO-KAZAŠSKÉ ENERGETICKÉ FÓRUM

25.5.2016 se v Táboře uskutečnilo česko—kazašské fórum "Zkušenosti České republiky z využívání technologií pro výrobu ekologicky čisté energie, technologií a materiálů šetřících spotřebu elektrické energie, tepla a pohonných hmot"Nad akcí převzal záštitu ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, hejtman jihočeského kraje Jiří Zimola a Velvyslanec Kazachstánu v ČR Serzhan Abdykarimov.


Partnery českých energetických firem a podniků (mezi nimiž byl i Enkom a.s.), zabývajících se výrobou energie a zařízení pro energetiku a teplárenství, technologií a materiálů šetřících spotřebu energie, bank a pojišťoven, byli zástupci kazašské vlády, především ministerstva energetiky, kazašských firem a organizátoři mezinárodní výstavy EXPO 2017.

 

 

více také: www.mpo.cz/dokument175328.html


 

27.5.2016
TESTOVÁNÍ DAKARSKÉHO KAMIONU 2016

V úterý 24. 5.2016 proběhlo v pískovně v Němčičkách u Bratčic již potřetí testování dakarského kamionu. Akce se zúčastnili obchodní partneři, zaměstnanci a rodinní příslušníci Enkom a.s.. I když nám počasí vůbec nepřálo a do poslední chvíle nebylo jisté, zda se kvůli dešti a rozbahněnému terénu vůbec uskuteční, akce se nakonec konala a její účastníci tak měli možnost vyzkoušet, co závodní kamion Liaz s pilotem Martinem Macíkem jr. dovede. Všichni účastníci odcházeli z akce plni nezapomenutelných zážitků. Velké díky patří nejen KM Racingu, ale také Pískovně Morava za možnost uspořádání akce a Českomoravskému cementu za poskytnutí některých z fotografií.

 

27.5.2016
ENKOM A DAKAR 2016

Více než tři desítky českých účastníků se v neděli 3.1.2016 postavilo v Buenos Aires na start 38. ročníku Rallye Dakar, která je dlouhá přes 9000 km. V Česku je tradičně nejvíce sledovaná soutěž kamionů. Kamion Liaz týmu KM Racing bude podruhé pilotoval Martin Macík mladší. Se svým týmem se umístil na skvělém 19. místě.

 

Více info:

https://www.youtube.com/watch?v=93LueiUlxn4

http://www.ceskatelevize.cz/sport/moto/325631-trinact-dni-9-tisic-kilometru-a-vice-nez-tricet-cechu-dakar-startuje/

http://www.ceskatelevize.cz/sport/moto/dakar/325319-macik-mladsi-chce-na-druhem-dakaru-hlavne-dojet-rad-by-byl-v-patnactce/#galleria

http://www.ceskatelevize.cz/sport/nejlepsi-videa/325663-macik-hodnoti-prvni-den-dakaru/

http://sport.idnes.cz/dakar-video-predstaveni-vozu-dji-/motorsport.aspx?c=A160104_130319_motorsport_rs2

 
1. MÍSTO V EXPORTNÍ CENĚ

Již 18. ročník soutěže Exportní cena DHL UniCredit ocenil nejlepší české exportéry a jejich úspěchy. V kategorii „Středně velká společnost“ se na prvním místě umístila společnost Enkom.

 

Prestižní soutěž oceňuje  významné exportéry v České republice, a tím poukazuje na význam, který tyto firmy mají pro českou ekonomiku.

 

více:

 

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095417821-ekonomika-ct24/215411058021126/obsah/437615-ceskemu-exportu-se-dari

 

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-live-ekonomika/357911/vitezem-souteze-exportni-cena-dhl-se-stala-spolecnost-enkom.html

 

http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/vyvozci-udrzeli-rusko-a-dobyli-ameriku-71416.html

 

 

27.11.2015
CERTIFIKÁT ISO

Společnost Enkom a.s. zavedla, používá  a úspěšně prošla auditem integrovaného systému řízení, který odpovídá ČSN EN ISO 9001:2009.

Certifikovaný systém managementu potvrzuje systémový přístup vedení organizace jak k řízení realizační činnosti obecně, tak i jejích aplikace na projektech. Systém managementu kvality je zaměřen na uspokojování potřeb našich zákazníků. Této potřebě a cíli je věnováno maximální úsilí.

 

 

12.11.2015
Píší o nás: Ministr Jan Mládek navštívil expozice českých firem na Mezinárodním strojírenském veletrhu INNOPROM 2015

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek navštívil v rámci své pracovní cesty v čele mise pěti desítek českých podnikatelů Mezinárodní strojírenský veletrh INNOPROM 2015 v Jekatěrinburgu ve Sverdlovské oblasti RF, kde vystavuje více než dvacet českých firem. Součástí posledního dne návštěvy delegace českých podnikatelů byl i podpis několika dokumentů o spolupráci. Přímo na jekatěrinburgském letišti Kolcovo pak za přítomnosti ministra Jana Mládka podepsala česká společnost ENKOM se společností Novyj Potok Group předběžnou smlouvu o dodávce technologií energetického centra pro závod na kompostování v hodnotě třiceti milionů euro.

 

Celý článek na: http://www.mpo.cz/dokument160182.html

 
PÍŠÍ O NÁS: Neopouštějme ruský trh, volají strojaři a energetici

Ačkoli čelí český export nejedné výzvě, od krize na Ukrajině přes sankce proti Rusku až po měnovou nestabilitu, kráčí kupředu dynamickým tempem. Jedna věc ale brzdí tuzemské firmy v rozletu, shodli se účastníci business snídaně Podpora exportu ve strojírenství a energetice. Stagnující exportní financování.

 

více: http://moravskehospodarstvi.cz/article/ekonomika/podpora-exportu-ve-strojirenstvi-a-energetice/